Výběr jazyka Česky Deutch

Sláva krušnohorského hornictví

Nejen o jarních prázdninách, ale i během celého února můžete zavítat do nového informačního centra na Lesné a shlédnout putovní česko-německo-anglickou výstavu o hornické slávě Krušnohoří.
Výstavu připravil Ústecký kraj v rámci stejnojmenného projektu Sláva krušnohorského hornictví/Der Ruhm des Bergbaus im Erzgebirge, který je financován Evropským fondem pro regionální rozvoj: Investice do vaší budoucnosti a programem přeshraniční spolupráce Cíl 3/Ziel 3. Informační centrum na Lesné je budováno rovněž za přispění programu Cíl 3/Ziel 3.
Panelová výstava se stručnými českými, německými a anglickými texty, doplněná množstvím fotografií, představuje více než 800 letou slávu krušnohorského rudného hornictví. Celkem 20 panelů je rozděleno do tří skupiny UNESCO, HISTORIE a SLÁVA. První část přibližuje problematiku zápisu Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Erzgebirge do UNESCA. Oddíl HISTORIE vás zavede k počátkům těžby v Krušnohoří, zajímavé jistě budou panely o středověkém hornickém oděvu a rozmanitých činnostech v dole. Část SLÁVA pojednává o výjimečných aspektech působení hornické činnosti na krajinu a život obyvatel Krušných hor, ať již v oblasti umění, objevů či krušnohorského hornického práva.
Součástí výstavy jsou také tištění průvodci, ve kterých naleznete podrobnější informace k jednotlivým tématům.
Dne 6. února od 17:30 proběhne navíc v Krušnohorském muzeu na Lesné odborná přednáška PhDr. Libuše Pokorné k dějinám hornictví v Krušnohoří.

Diskuse

Vložit nový příspěvek