Výběr jazyka Česky Deutch

Členové Nadačního fondu Obnova Krušnohoří byli veřejností oceněni za svou aktivitu

(20.2.2011 / Jan Hošek) Velkým úspěchem po nadační fond je umístění knihy Krušný ráj na 2. – 3. místě v tradiční anketě MF Dnes za Kulturní událost roku 2010 na severu Čech. Veřejnost tak vybírala nejlepší či nejvýznamnější počin z oblasti kultury.
Výpravná publikace snímků z Krušnohoří, jejímž autorem je fotograf a spisovatel Petr Mikšíček byla vyprodána v počtu 2000 kusů za pouhé pololetí roku 2010. Pro velký zájem o knihu a doplnění prezentace o některé z lokalit Krušných hor se správní rada rozhodla o rozšířené vydání knihy Krušný ráj II.
Celý článek

Mráz a inverzi vyměnili za krásné počasí na horách

(20.2.2011 / Jan Hošek) Za podpory Nadačního fondu ,,Obnova Krušnohoří „ 3.2.2011 vyjeli malí předškoláci na výlet do hor.

Pohádkově zasněžená krajina Krušných hor přivítala na Lesné malé krtečky z 9. MŠ Pohádka v Jirkově. Vzhledem ke špatnému počasí a inverzní mlze ve městě byl pobyt dětí venku značně omezen. Proto se zástupci nadačního fondu rozhodli zrealizovat dětem výlet na vrcholky Krušných hor. Zajištěným autobusem byly děti dopraveny do sídla Nadačního fondu ,,Obnova Krušnohoří,, na Lesnou, kde strávily příjemné dopoledne. Po vyčerpávajících zimních radovánkách čekalo na děti sladké překvapení ve formě palačinky, na které si v Horském hotelu všichni velmi pochutnali. Poté se opět připraveným autobusem vrátili zpět do svých předškolních tříd.
Mgr. Kateřina Herzánová
Celý článek

Vánoční besídka ve Vysoké Peci

(30.12.2010 / Jan Hošek) Dne 22.12.2010 se v dětském domově Vysoká Pec konala každoroční vánoční besídka a při té příležitosti předal Nadační fond Obnova Krušnohoří společně s partnery vánoční dárky dětem. Děti si pro nás připravili pohádku Mrazík a spousty dalších vystoupení. Dárky si odnesli také dospělí. Fotogalerie z celého večera zde.

Velmi děkujeme sponzorům a partnerům: SILNICE GROUP a.s., Vodohorspodářská stavební, spol. s.r.o., JPB kovovýroba Jirkov, STRIX Chomutov, a.s., BRICOSTAV s.r.o., ELA - PLAST s.r.o., František Bouda, Emeran Klíny Celý článek

Křest knihy a kalendáře Krásy Krušnohoří 2011

(28.12.2010 / Jan Hošek) Dne 9.12.2010 se na Lesné v sídle Nadačního fondu Obnova Krušnohoří (budova B) uskutečnila křest kalendáře Krásy Krušnohoří 2011 a rozšířeného vydání knihy Krušný Ráj II. Jelikož nám počasí zrovna dvakrát nepřálo, nesešli jsme se v plném počtu ale i tak se našli Krušnohorci kteří navzdory silnému větru a sněžení dorazili. Hostem večera byl autor knihy Krásy Krušnohoří Petr Mikšíček který nám o ní mnohé pověděl a pak již následovala samotná křest kalendáře a knihy. Po celý večer bylo zajištěné občerstvení. Fotografie z celé akce zde (později doplněno).

Kalendář i knihu si můžete zakoupit přímo v Horském Hotelu Lesná. Celý článek

Vánoční kapři na Lesné

(28.12.2010 / Jan Hošek) Dne 22.12.2010 se jako každý rok uskutečnila akce Vánoční kapři na Lesné. Smyslem akce je shromáždit všechny přátelé Krušných hor a vduchu vánoc s nimi posedět a popovídat si. Nikdo neodešel s prázdnou. Každý si odnesl jednoho kapra kterého si sám vybral. Fotografie z akce zde. Celý článek

Tříkalovská nadílka 5.1.2011

(17.12.2010 / Jan Hošek) Dne 5.1.2011 od 14:00 do 18:00 hod. se v Krušnohorském muzeu na Lesné uskuteční Tříkálovská nadílka. Program ceé akce najdete zde. Celý článek

Ukázka tradičních řemesel v Krušnohorském lidovém domě 27.12.2010

(17.12.2010 / Jan Hošek) V pondělí dne 27.12.2010 na Lesné od 11:00 do 18:00 hod. Se v Krušnohorském lidovém domě uskuteční ukázka tradičních řemesel. Na co vše se budete moc podívat nebo si vyzkoušet je vypsáno zde. Celý článek

2. rozšířené vydání knihy Krušný ráj

(24.11.2010 / Jan Hošek) Na konec listopadu plánuje Nadační fond Obnova Krušnohoří 2. rozšířené vydání úspěšné knihy Krušný ráj, která byla vyprodána v počtu 2000 ks za pouhé pololetí roku 2010.
I přes veliký zájem o knihu a její kladné přijetí mezi českou i německou veřejností, jsme se rozhodli knihu rozšířit.
Prvním důvodem je vylepšení kvality barev. Některé snímky dosahovaly při tisku jiné tonality, než jsme zamýšleli.
Druhým důvodem byla nedostatečná prezentace některých částí Krušnohoří.
Celý článek

(7.11.2010 / Jan Hošek) Dne 17. 11. se uskuteční v divadle Archa v Praze diskuze na téma Divočina v srdci Evropy. Diskuze se za Antikomplex, NFOK a FHS zúčastní i Petr Mikšíček. Dalšími diskutujícími bude Ivan Rynda, Zdenka Křenová,Ladislav Miko a Václav Havel.

V rámci akce bude prezentována i část výstavy Zmizelé Sudety a Obnova Krušnohoří.

Více informací ZDE Celý článek

Výstava Obnova Krušnohoří má od prosince 2010 volné termíny pro putování po českém i saském Krušnohoří i po dalších oblastech.

(7.11.2010 / Jan Hošek) Nová dvojjazyčná výstava o Krušných horách bude od prosince 2010 putovat po našich horách a nížinách.

Je složena z osmi panelů. Pouze dva jsou oboustranné. Takže výstava není tolik náročná na prostory, jako tomu bylo u výstavy Znovuobjevené Krušnohoří.

Pokud byste měli zájem o instalaci výstavy právě u vás, prosím ozvěte se, výstava bude mít každý rok v zimní sezóně prostor na putování. Přes teplé měsíce bude instalována na Lesné.

Prosím pište mi na petrmiksicek@gmail.com

Jak výstava vypadá se můžete podívat zde. Celý článek

Kalendář Krásy Krušnohoří 2011 je v tisku

(7.11.2010 / Jan Hošek) Kalendář složený ze snímků různých fotografů se konečně doloudal do tiskárny.

Myslím, že bude stát za to.
Objednat si jej můžete na emailu lesna.cv@tiscali.cz
Kalendáře Vám potom přijde poštou na dobírku. Celý článek

8. 11. 2010 jde 2. rozšířené vydání Krušného ráje do tisku

(7.11.2010 / Jan Hošek) Dne 23. 10. byl odevzdán ke grafickém zpracování Krušný ráj. Účelem je rozšíření zvláště o západní Krušnohoří - 60 snímků a o nejvýchodnější Krušnohoří - 20 snímků.

Dosáhneme tím větší vyváženosti v pokrytí území.
Radovat se proto mohou příznivci lokalit: Kraslice, Bublava, Přebuz, Rolava, Chaloupky, Jelení, Nové Hamry, NEjdek, Pernink, Horní Blatná. A na východě Fojtovice.

Kniha půjde do tisku cca. 8. 11. 2010. Doufáme, že do konce listopadu by mohla být kniha vytištěna a svázána. Začátkem prosince bude nejpozději v knihkupectvích.

Můžete se také těšit na jinou titulní stranu. Celý článek

Otevření muzea na Lesné 30.9.2010

(7.11.2010 / Jan Hošek) FOTOGRAFIE Z AKCE SI PROHLÉDNĚTE zde.

Poslední zářijový den proběhlo slavnostní otevření Krušnohorského domu tradic na Lesné.

Od dopoledních hodin program začal seminářem pracovní skupiny Obnova Krušnohoří. Od 15:00 jsme společně asi 300 lidmi vyhlíželi přijezd ministreské kolony pana Ing. Kamila Jankovského...... Celý článek

Slavnostní otevření Krušnohorského muzea

(13.9.2010 / Jan Hošek) Dne 30.9.2010 se na Lesné slavnostně otevře Krušnohorské muzeum. Po celý den je připravený bohatý program který se vám zobrazí po kliknutí na tlačítko ,,Celý článek". Slavnostního otevření muzea se osobně zúčastní ministr pro místní rozvoj ing. Kamil Jankovský.

Na vaší návštěvu se těší Horský hotel a klub Lesná. Celý článek

Nově připravovaná výstava

(31.8.2010 / Jan Hošek) Zde se můžete podívat na nově připravovanou výstavu fotodvojic Kraslicka a jednoho rozhovoru (Pavel Koukal). Celý článek

První návrhy kalendáře pro rok 2011

(30.8.2010 / Jan Hošek) Vážení přátelé Krušných hor, uveřejnili jsme zde pár prvních návrhů kalendáře Krásy Krušnohoří pro rok 2011. Rádi by jsme znali i váš názor na prvních 5 návrhů které naleznete ve fotogalerii zde. Proto neváhejte a vkládejte co nejvíce komentářů. Celý článek

Rozvoj kulturního dědictví Krušných hor - 3. seminář

(30.8.2010 / Jan Hošek) Před slavnostním otevřením Krušnohorského muzea na Lesné v Krušných horách plánovaného na 30.9.2010 pořádá Nadační fond Obnova Krušnohoří společně s Horským klubem Lesná již třetí seminář pod názvem „Obnova Krušnohoří – rozvoj kulturního dědictví Krušných hor, slavná minulost a nejistá budoucnost“.

Celý článek

Slavnostní vyhlášení vítězných snímků pro kalendář Krásy Krušnohoří 2011

(8.8.2010 / Jan Hošek) Dne 21. 7. jsem na Lesné společně s přáteli vybrali vítězné snímky pro nový kalendář.
Fotografie z akce si prohlédněte zde

Nakonec se v kalendáři objeví snímky osmi fotografů. Rozdělení dle měsíců je následující:

Obal: Stanislav Mikšíček - Červený rybník u Kalku
Leden: Petr Mikšíček - Mníšek
Únor: Ulrich Möckel - Horní Blatná
Březen: Jiří Kolbaba - Buky na Jezerce
Duben: Petr Mikšíček - Hřebečná
Květen: Petr Mikšíček - Flájská vodní přehrada
Červen: Jan Hošek - ranní rosa
Červenec: Filip Petrák - Chomutovka
Srpen: Jiří Jurečka - Údolí Rolavy
Září: Jiří Jurečka - Božidarské rašeliniště
Říjen: Jiří Kolbaba - Buky u Červené Jámy
Listopad: Stephan Stange - Meluzína
Prosinec: Petr Mikšíček - Řeka Rolava na Chaloupkách

Celá akce se nesla v přátelském duchu.Součástí programu byl i fotografické setkání nad technikami fotografování i tisku kde také firma PrintActive všem zůčastněným fotografům darovala poukázku na skužby sRGB tisku v hodnotě 2000,- kč. Díky všem za krásnou atmosféru. Celý článek

Rozvoj kulturního dědictví Krušných hor

(11.7.2010 / Jan Hošek) Od června roku 2010 začal vzdělávací a informační projekt pod názvem OK – rozvoj kulturního dědictví krušných hor – ze kterého by měli vzniknou studijní materiály a materiály potřebné k praktické výuce. Dále pak propagační a informační materiály o jejich vzniku budete na stránkách NFOK včas informování. Celý článek

Účel nadačního fondu

(11.7.2010 / Jan Hošek) Shromažďování a poskytování prostředků, organizování sbírek, finanční a hmotné sponzorování na podporu projektů v oblastech: vzdělávání, kultury, sportu, životního prostředí, péče o seniory a děti, podpory dětských domovů a pěstounských rodin, aktivního odpočinku rodin, mezinárodní spolupráce vztahující se k rozvoji Krušných hor.

Pořádání kulturních, společenských, sportovních a benefičních akcí, pořádání výstav a koncertů.

Podpora a rozvoj cestovního ruchu, budování infrastruktury cestovního ruchu oživení kulturního dění a tradic na venkově, podpora a rozvoj tradičních a lidových řemesel, podpora umělců v Krušných horách.

Přímá podpora neziskových organizací vyvíjejících aktivity v Krušných horách.

Organizační zajištění výchovně vzdělávací, kvalifikační a rekvalifikační činnost.

Účinná pomoc při znovuobydlení původně osídlených lokalit v Krušných horách (vybudování infrastruktury pro bydlení a život na venkově, spolupráce s veřejným a soukromým sektorem).

V oblasti práva podporovat komunální sféru v oblasti obnovitelných zdrojů energie.

Účastnit se stavebního řízení v případě investičních a neinvestičních akcí v Krušnohoří.

Zlepšovat kvality životního prostředí a podpora ekologických projektů.

Podpora kulturních a vzdělávacích projektů.

Výchovná, vzdělávací, osvětová, zábavná, sportovní, kulturní a publikační činnost. Celý článek

Zakladatelé

(10.7.2010 / Jan Hošek)

Antonín Herzán, r.č. 710828/2467
Jirkov, Červený Hrádek 47, PSČ 431 11

Mgr. Petr Mikšíček, r.č. 770512/0324
Praha 6, Na Ostrohu 49, PSČ 160 00

Prof. RNDr. Vladimír Bejček, CSc., r.č. 530927/437
Praha 9, Klerická 1554, PSČ 190 16

Ing. Blanka Hvozdová, r.č. 745329/2473
Vysoká Pec, Jirkovská 79, PSČ 431 59

Petra Zavázalová, Dis., r.č. 786127/2793
Meziboří, J. A. Komenského 321, PSČ 435 13
Celý článek

Členové

(10.7.2010 / Jan Hošek)
Předseda správní rady: Antonín Herzán

Člen správní rady: Mgr. Petr Mikšíček
Petra Zavázalová
Prof. RNDr. Vladimír Bejček
Ing. Ladislav Červený

Revizor: Ing. Blanka Hvozdová Celý článek

HLASUJTE, JAKÉ FOTOGRAFIE MAJÍ BÝT V KALENDÁŘI KRÁSY KRUŠNOHOŘÍ 2011

(10.7.2010 / Jan Hošek) Od 6. 7. 2010 můžete známkovat fotografie, které by se Vám líbily na kalendáři Nadačního fondu pro rok 2011. Stačí projít fotogalerie a přidat preferenční hlasy.

Fotogalerii naleznete ZDE .

Když rozkliknete fotografii z náhledu tak pod každou z nich uvidíte možnost: "Chci mít tento snímek v kalendáři".

Vypadá to, že každý autor nakonec bude v kalendáři mít jen jednu fotografii. Vybírejte tedy jen ty nejlepší. Myslete při tom na roční dobu, kompozici (detail, zátiší, krajina). Vyberte proto nejlépe pro každý měsíc jednu fotografii. Rovnou nevybírejte fotografie na výšku a moc dlouhá panoramata.

Na společném setkání fotografů dne 21. 7. na Lesné proběhne závěrečný výběr vítězných snímků.
Zvaní jsou všichni fotografové, kteří přispěli se svými snímky a další přátelé Nadačního fondu Obnova Krušnohoří. Péci se bude prasátko :-)

Přeji krásné pokoukání

PM Celý článek

Motýlkové na farmě

(1.7.2010 / Jan Hošek) Děti z mateřské školy na farmě

Za podpory Nadačního fondu ,,Obnova Krušnohoří" se v Krušných horách uskutečnil ve druhé polovině května výlet pro malé milovníky zvířátek z 9.MŠ ,,Pohádka" v Jirkově.

Děti se vydaly do obce Boleboř navštívit zemědělskou farmu,jejímž majitelem je pan Miroslav Hlaváček.Celé hospodářství se skládá ze tří hektarů ploch a jeho součástí je takzvaný hospodářský dvůr.
Po příjezdu dětí následovala prohlídka farmy.Na hospodářském dvoře děti poznávaly domácí zvířata (ovce,kozy,koně,králíky,prasata,chov hovězího dobytka . . .),veškerou drůbež (kachny,husy,perličky,slepice . . .) a jejich mláďata.Na vlastní oči spatřily lesní zvěř v tamější oboře,rudl dančí zvěře,vodní nádrž s nasazenými rybami a krásný holubník.
Děti se tak blíže seznámily s životem a chovem zvířat na farmě a jako poděkování za krásnou naučnou exurzi přivezly zvířátkům hned několik pytlů sušeného chleba.

Snahou Nadačního fondu ,,Obnova Krušnohoří" je přiblížit dětem život a práci lidí žijících v Krušných horách. Celý článek

Aktuality

28.3 Ukončení projektu Panorama Krušnohoří Věž Fichtelberg

Nadační fond Obnova Krušnohoří byl projektovým partnerem zajímavého projektu s názvem Panorama Krušnohoří Věž Fichtelberg /Erzgebirgs-Panorama Fichtelberg-Turm. Projekt byl finančně podpořen z programu Cíl 3 Evropské unie a probíhal v období 1. 3. 2012 - 29.3.2013. Slavnostní otevření vyhlídkové věže proběhlo dne 1.3. 2013 na Fichtelbergu. Na fotografie reportáž se můžete podívat v projektech.

25.10 Film o podpořeném postiženém řezbáři Josefu Beerovi

Film o podpořeném postiženém řezbáři Josefu Beerovi se bude promítat v Ústí nad Labem v rámci divadelního festivalu Sudety v Činoherním studiu dne 10. 11. 2011 od 17:00

13.9 Kalendář Krásy Krušnohoří 2011

Během měsíce října se začne tisknout kalendář pro rok 2011.

13.9 Další semináře již 30.9.2010

Další semináře se budou konat dne 30.9.2010. První seminář bude zaměřen na téma ,,Zprostředkování společných historických hodnot lidových staveb a životního stylu včetně lidového umění v Krušnohorském regionu Seiffen-Lesná" a druhý na téma ,,Obnova Krušnohoří“ – rozvoj kulturního dědictví Krušných hor aneb bohatá minulost nejistá budoucnost.

Nové články

Nové položky v galerii

Ukázky z fotogalerie

Poslední komentáře

Statistiky

Počet lidí online: 0

Počet uživatelů online: 0

Počet návštěv dnes: 0

Počet návštěv za týden: 24

Počet návštěv celkem: 80574