Výběr jazyka Česky Deutch

2. rozšířené vydání knihy Krušný ráj

Na konec listopadu plánuje Nadační fond Obnova Krušnohoří 2. rozšířené vydání úspěšné knihy Krušný ráj, která byla vyprodána v počtu 2000 ks za pouhé pololetí roku 2010.
I přes veliký zájem o knihu a její kladné přijetí mezi českou i německou veřejností, jsme se rozhodli knihu rozšířit.
Prvním důvodem je vylepšení kvality barev. Některé snímky dosahovaly při tisku jiné tonality, než jsme zamýšleli.
Druhým důvodem byla nedostatečná prezentace některých částí Krušnohoří.
Jedná se hlavně o západní Krušnohoří, které bylo v prvním vydání velmi zkráceno. Další oblastí je úplný východ Krušných hor v okolí Fojtovic. I do dalších oblastí přidáme pár nových vydařených snímků pořízených v roce 2010.
V západním Krušnohoří tak přibude snímků z katastrů obcí: Přebuz, Rolava, Pernink, Jelení, Chaloupky, Kraslice, Nové Hamry, Nejdek, Rudné, Horní Blatná, Potůčky a Abertamy. Ve střední částí přibude snímků z okolí Kovářské, Horní Halže a Lesné. Ve východní části jsme doplnili katastry obcí Mníšek, Klíny, bývalé Fláje, a Fojtovice.
Doufáme, že 2. vydání knihy Krušný ráj bude stejně příjemnou podívanou a snad i lepší. Naší snahou je ukázat ve stejné míře všechna krásná místa jak v Karlovarském, tak i Ústeckém kraji.
Pokud byste měli zájem knihu finančně podpořit, resp. odkoupit část nákladu, budeme velice rádi. Svoji podporou zároveň podpoříte aktivity Nadačního fondu Obnova Krušnohoří, který postupně získává finanční prostředky pro podporu drobných aktivit v celém Krušnohoří.

Diskuse

Vložit nový příspěvek