Výběr jazyka Česky Deutch

Rozvoj kulturního dědictví Krušných hor - 3. seminář

Před slavnostním otevřením Krušnohorského muzea na Lesné v Krušných horách plánovaného na 30.9.2010 pořádá Nadační fond Obnova Krušnohoří společně s Horským klubem Lesná již třetí seminář pod názvem „Obnova Krušnohoří – rozvoj kulturního dědictví Krušných hor, slavná minulost a nejistá budoucnost“.

V letošním roce se uskutečnilo setkání 16. srpna v sídle NFOK a VRC Lesná, kterého se převážně zúčastnili zástupci Rotavy klub Most. Předseda tohoto klubu pronesl úvodní řeč, seznámil hosty s programem a poté předal slovo samotným lektorům. Po ukončení přednáškové části se všichni přítomní přemístili ze školící budovy do právě se dokončujícího muzea. V současné době má toto muzeum dokončenou stavební část, zbývá pouze vybavit interiér muzea dobovými prvky za pomoci Oblastního muzea Most a Chomutova.

Od září 2010 bude pod NFOK zaměstnána studentka ze SRN, která bude působit jako překladatelka a průvodkyně krušnohorským muzeem pro turisty z německé i české strany.
NFOK a HKL budou i do budoucna nadále pokračovat v realizaci těchto akcí pro značný zájem veřejnosti. Případné informace o pořádaných akcích můžete aktuálně sledovat na internetových stránkách www.obnovakrusnohori.cz nebo přímo na osobní návštěvě na Lesné.

Diskuse

Vložit nový příspěvek